Wat is een eerstelijnspsycholoog?
Een eerstelijnspsycholoog, ook wel ELP genoemd, biedt een vlot toegankelijke, snel inzetbare en generalistische zorg aan kinderen en jongeren met niet-complexe klachten. Wanneer je als kind even overspoeld wordt door jouw gevoelens, wanneer het contact met andere kinderen moeilijk loopt, of wanneer je met vragen zit rond je eigen gedrag, dan kan je bij ons terecht.
Ook wanneer je als ouder merkt dat jouw kind niet goed in zijn vel zit en je vragen hebt rond de aanpak van het gedrag, dan kunnen wij hierrond samen met jou op zoek gaan naar antwoorden. De eerstelijnspsychologen zijn gebonden aan beroepsgeheim. We kunnen maximum acht gesprekken inplannen. Het aanbod van de eerstelijnspsychologen is niet gebonden aan een vaste plaats. Er wordt gewerkt met acht verschillende locaties in ons werkingsgebied, waar je terecht kan. De dienstverlening is kosteloos.
Voor wie is een eerstelijnspsycholoog voor kinderen en jongeren?
We richten ons tot kinderen en jongeren tussen 0 en 18 jaar. Daarnaast kunnen jongvolwassenen (-25 jaar) die nog naar school gaan ook een beroep doen op de eerstelijnspsycholoog. Daarnaast zijn ouders altijd welkom als ze met vragen zitten of meer info willen.
De eerstelijnspsycholoog is voor kinderen en jongeren die wonen binnen het werkingsgebied van 1Gezin 1Plan Aanzet.
Hoe verloopt een traject
Een traject verloopt in onderstaande vier stappen:
- Aanmelden via de site van 1Gezin 1Plan Aanzet.
- Opstartfase: Jouw vraag wordt naar een eerstelijnspsycholoog doorgestuurd. Binnen de 30 dagen na aanmelding plant de eerstelijnspsycholoog een gesprek in. In dit gesprek overlopen we alle gegevens, gaan we dieper in op jouw verhaal en bepalen we samen het traject. De eerstelijnspsycholoog wordt ondersteund door het team van 1Gezin 1Plan Aanzet.
Het traject: Wanneer een begeleiding bij ons wordt opgestart, kunnen we maximaal acht gesprekken plannen. In overleg met jou plannen we de gesprekken in. Hierbij wordt rekening gehouden met jouw hulpvraag, jouw noden en de doelen van het zorgtraject.
Gesprekken kunnen doorgaan met jouw kind individueel, met ouders en kinderen of met ouders individueel. Afhankelijk van de doelen betrekt de eerstelijnspsycholoog ook jouw netwerk (familie, school, huisarts …).
Afronding: Wanneer je het gevoel hebt dat je zonder ondersteuning verder kan, wordt het traject afgerond. Blijkt de ondersteuning van een eerstelijnspsycholoog voor jou niet voldoende? Dan gaan we samen op zoek naar verdere hulpverlening.
Sta je op een wachtlijst? Kan de voorziene vervolghulp opstarten? Dan zorgen wij voor een warme overdracht.
Hoe kan ik me aanmelden?
Er zijn twee mogelijkheden om je aan te melden namelijk online of telefonisch. Als je je online wilt aanmelden dan doe je dat via de site van 1Gezin 1Plan Aanzet. Telefonisch aanmelden kan via het nummer 057 37 00 00. Let op, als je de telefonische aanmelding kiest moet je rekening houden met volgende openingsuren:
- Maandag: 9.00 uur tot 12.00 uur (vrij inbellen)
- Dinsdag: 9.00 uur tot 12.00 uur (tijdslot) & 13.00 uur tot 16.00 uur (tijdslot)
- Donderdag: 9.00 uur tot 12.00 uur (tijdslot) & 13.00 uur tot 16.00 uur (tijdslot)
De afspraken gaan door in het Polderpand, Schoolplein 6, 8600 Diksmuide.
De tarieven van de eerstelijnspsycholoog vind je hier.
Sociaal huis open op afspraak
Het sociaal huis is enkel open op afspraak. Neem telefonisch of via mail contact op om een afspraak te maken.