Werk mee aan een kunstwerk!
In de zomer, van 30 mei tot en met 30 september, kan je bij het Museum aan de IJzer een groot kunstwerk bekijken. Het kunstwerk heet ‘Laten we banden smeden’ en de kunstenares is Bénédicte Moyersoen. Het kunstwerk is gemaakt van meer dan 112.000 spanbandjes en is 700 m² groot.
Het kunstwerk gaat over verbonden zijn met elkaar. In de Westhoek wonen veel verschillende mensen. Sommige mensen wonen hier al lang, andere mensen zijn naar België gevlucht omdat het in hun land niet veilig was. We wonen samen, maar we kennen elkaar niet altijd goed.
Het kunstwerk wil helpen om elkaar beter te leren kennen. Daarom nodigt het museum iedereen uit om mee te werken aan het kunstwerk. Dat kan op verschillende momenten in april en mei.
Tijdens deze voor- of namiddagen leren we elkaar kennen. We praten samen en ontdekken wat we leuk vinden. We drinken koffie en we bezoeken ook een paar verdiepingen van het museum.
In het museum hoor je ook verhalen van mensen die moesten vluchten tijdens de Eerste Wereldoorlog. Zo leer je ook hun verhalen kennen.
Deze gaan door op:
- 13 april van 14u tot 16u30
- 26 april van 9u30 tot 12u
- 2 mei van 9u30 tot 12u
De momenten duren steeds 2 à 3 uur. Deelnemen is gratis, maar graag inschrijven via dit formulier.
Prijs
- Basistarief: 0 EUR
- Kansentarief met UiTPAS Westhoek: 0 EUR