Nadat vorige week op drie verschillende bedrijven in Veurne vogelgriep werd vastgesteld, duikt de vogelgriep nu ook in Diksmuide op.
Beschermings- en bewakingszone
Rond elk getroffen bedrijf wordt een beschermingszone met een straal van 3 kilometer en een bewakingszone met een straal van 10 kilometer ingesteld. Onze stad maakte al gedeeltelijk deel uit van de bewakingszone én beschermingszone rond de getroffen bedrijven. Door de nieuwe besmetting in eigen stad ligt onze stad nu zo goed als volledig in de bewakingszone (10 km rond bedrijf) en deels in de beschermingszone (3 km rond bedrijf).
In de verschillende zones gelden strikte maatregelen van het FAVV. Binnen de bewakingszone geldt een afschermplicht voor alle pluimvee, zowel voor professionelen als particulieren. In de beschermingszone geldt de zone voor alle vogels. Je kunt alle maatregelen hier terugvinden. Via deze link kan je een interactieve kaart van alle beschermings- en bewakingszones in en rond onze stad raadplegen.
De grote cirkels duiden de bewakingszones in een straal van 10 km rond het getroffen bedrijf aan, de paarse cirkels duiden de kleinere beschermingscirkels in een straal van 3 km rond het bedrijf aan.